3 skuteczne sposoby walki z fotostarzeniem

Latem nasza cera wymaga szczególnej troski i starannie dobranych produktów, które zapewnią jej optymalną ochronę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, aby zapobiec fotostarzeniu skóry. Polecamy trzy proste sposoby, aby nie tylko zapobiegać fotostarzeniu, ale także cofnąć jego już istniejące efekty!

  1. Wysoki i bezpieczny filtr UV

W ciągu dnia zalecamy stosowanie wysokich filtrów mineralnych, które są niewątpliwie bezpieczniejsze od ich chemicznych odpowiedników. Spośród filtrów mineralnych najlepiej natomiast wybierać te zawierające tlenek cynku zamiast alternatywnego dwutlenku tytanu. Dlaczego? Otóż, okazuje się, że dwutlenek tytanu aktywowany światłem staje się źródłem rodników, które niszczą komórki i pogłębiają starzenie skóry, przynosząc efekty przeciwne do zamierzonych. Zalecamy zatem sięgać po bezpieczniejsze kosmetyki zawierające ZnO (Zinc Oxide) zamiast TiO2 (Titanium Dioxide).

  1. Dieta bogata w naturalne antyoksydanty

Warzywa oraz owoce o intensywnych kolorach to zdecydowanie najbogatsze źródło przeciwutleniaczy, które ochronią naszą skórę od wewnątrz i sprawią, że stanie się ona bardziej odporna na nadmierną ekspozycję słoneczną.

  1. Sekretny składnik, który chroni i cofa efekty fotostarzenia, czyli…

śluz ślimaka! Jako bogate źródło antyoksydantów, protein, proteoglikanów, aktywnych enzymów proteolitycznych i licznych minerałów, ten niezwykły i unikalny składnik potrafi nie tylko skutecznie ochronić skórę przed starzeniem, ale jest zdolny cofnąć efekty fotostarzenia w znaczącym stopniu, co zostało potwierdzone między innymi w badaniach opublikowanych na łamach Journal of Drugs of Dermatology. Ważne jest natomiast, aby produkt zawierał wysokie stężenie śluzu ślimaka. Aż 80% tego niezwykłego składnika jakości ekologicznej znajdziemy w kremie Snail Your Skin. Tak skoncentrowaną i aktywną dawkę śluzu ślimaka zalecamy stosować przede wszystkim na noc i kontynuować w okresie nadmiernej ekspozycji na słońce, co pozwoli nam cieszyć się zdrową i piękną skórą przez całe lato!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *