Śluz ślimaka – dlaczego podbija świat kosmetyków?

Śluz ślimaka stał się jednym z największych hitów wśród aktywnych składników kosmetycznych ostatnich lat. Ślimaki wpełzły z impetem do opakowań kosmetycznych obdarzając je niezwykłymi walorami upiększającymi oraz leczniczymi. Odtąd produkty na bazie śluzu ślimaka cieszą się ogromną popularnością na całym świecie, także wśród hollywoodzkich gwiazd.  Nic dziwnego skoro śluz ślimaka stanowi kumulację tak wielu składników o zbawiennym wpływie na naszą skórę, a jego wyjątkowo aktywne działanie zostało potwierdzone w toku wielu niezależnych badań naukowych.

Śluz ślimaka zawiera unikalną kompozycję protein, dobroczynnych kwasów, witamin, minerałów, mukopolisacharydów czy enzymów proteolitycznych. Znajdziemy w nim między innymi kolagen, elastynę, alantoinę, kwas hialuronowy, kwas glikolowy, witaminy A, C oraz E. To właśnie synergia działania tych składników powoduje, że śluz ślimaka bardzo aktywnie i kompleksowo eliminuje wszelkie problemy skórne od zmarszczek aż po trądzik, blizny, przebarwienia, a nawet problemy naczynkowe. Niezwykłą zaletą śluzu ślimaka jest wysoka biozgodność z ludzką skórą, co sprawia, że jego składniki są silnie asymilowane.

Ponadprzeciętny potencjał śluzu ślimaka odkryty został w Chile – w jednym z najatrakcyjniejszych krajobrazowo i najczystszych krajów świata, gdzie hodowcy ślimaków zaczęli obserwować niezwykle miękką i nieskazitelnie gładką skórę dłoni, po których pełzły ich ślimaki. To właśnie z Chile tradycja pozyskiwania wartościowego śluzu jest najbogatsza, a hodowla ślimaków odbywa się w najbardziej ekologicznych warunkach. To właśnie stamtąd, z najczystszych rejonów wybrzeża oceanicznego Chile, pochodzi ekologiczny śluz ślimaka jakości premium, którego wyjątkowo wysoka zawartość znajduje się w kosmetykach marki One Ingredient. Niezwykle ważne dla One Ingredient jest to, aby pozyskiwanie śluzu ślimaka odbywało się w sposób nieinwazyjny i bezbolesny dla tych małych pełzających zwierzątek gatunku Helix Aspersa Müller, ponieważ troska o zwierzęta stanowi jedną z najwyższych wartości marki.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *