Naturalny detoks dla pięknej skóry

Wraz z Nowym Rokiem rozpoczął się okres wzmożonej motywacji do realizacji nowych postanowień, które podniosą jakoś naszego życia. Dla wielu z nas postanowienia te dotyczą dbania o nasz zdrowie i urodę, zwłaszcza, kiedy miniony niedawno okres świąteczny obfitował w niekoniecznie zdrowe jedzenie w niekoniecznie umiarkowanych ilościach. Nie musimy mieć jednak z tego powodu wyrzutów sumienia, wystarczy, że w nowym roku zaserwujemy naszemu wystawionemu na ciężką próbę organizmowi naturalny detoks. Warto zastosować podejście holistyczne i zadziałać wielokierunkowo.

Zacznijmy od układu trawiennego, który podjął nie lada wyzwanie i potrzebuje nieco odpoczynku. Dla wielu osób znakomitym rozwiązaniem jest dieta oczyszczająca, jednak forma, jaką ona przybierze, zależy od kondycji naszego organizmu i naszych indywidualnych preferencji. Nie istnieje jedna uniwersalna dieta oczyszczająca odpowiednia dla każdego – zawsze należy swoją decyzję skonsultować ze swoim dietetykiem lub lekarzem. Dla wielu osób doskonałym rozwiązaniem okazuje się dieta warzywno-owocowa. Według najnowszej piramidy żywieniowej to właśnie warzywa oraz owoce powinny stanowić podstawę naszej diety. Warto zatem zwiększyć ich proporcje w stosunku do innych produktów w naszej codziennej diecie. Warzywa oraz niektóre owoce pomogą przywrócić organizmowi równowagę kwasowo-zasadową oraz dostarczają nam cennych wartości odżywczych. Znakomitym dodatkiem mogą być także produkty superfoods, które stanowią naturalne i skoncentrowane bogactwo cennych składników odżywczych. Znakomite działanie detoksykujące i odżywcze wykazują przykładowo algi takie jak spirulina lub chlorella. W przywróceniu odpowiedniej flory bakteryjnej pomoże na przykład pierzga pszczela naturalnie bogata w bakterie kwasu mlekowego. Jagody goji, acai bądź matcha wykazują działanie przeciwutleniające, a więc odmładzają nasz organizm poprzez neutralizację wolnych rodników. Warto urozmaicić nasze posiłki nasionkami chia lub lnu, które są neutralne w smaku, jednak bogate w cenne kwasy omega-3 oraz składniki mineralne, w tym wapń. Skarbnicą wielu substancji leczniczych i odżywczych jest także czarnuszka w formie zmielonych nasion lub oleju. W wielu przypadkach produkty typu superfoods są w stanie całkowicie zaspokoić nasze zapotrzebowanie na wartości odżywcze do tego stopnia, że zbędne stają się tradycyjne suplementy diety w tabletkach. W diecie oczyszczającej niesamowicie istotne jest picie dużej ilości i dobrej jakości wody, która wspomoże wypłukiwanie toksyn i przywrócenie organizmowi homeostazy. Dodatkowo warto pić napary ziołowe, owocowe, bądź zieloną lub białą herbatę. Jeżeli trudno nam wypić niesłodzoną herbatę – zastąpmy cukier ksylitolem, miodem czy sropem klonowym.

W oczyszczaniu naszego organizmu pomoże także relaksująca kąpiel, wizyta w saunie, masaż całego ciała, a także dawka codziennego ruchu. Niesamowicie ważne jest, aby organizm odpoczął nie tylko od niezdrowej diety, ale także od codziennych problemów. Czasem nie zdajemy sobie sprawy z tego, że zbawienne działanie na nasze zdrowie może mieć także oddawanie się swoim pasjom i hobby, gdyż dobre samopoczucie sprzyja rozładowaniu skumulowanego stresu, co aktywuje nasz organizm do regeneracji. Detoks mentalny niesamowicie przyspiesza oczyszczanie organizmu, gdyż stres, zdaniem naukowców i lekarzy, stanowi przyczynę praktycznie wszystkich problemów zdrowotnych i chorób.

Jeżeli podejmiemy wielokierunkowe działania w celu oczyszczenia naszego ciała i ducha oraz będziemy konsekwentni w realizacji nowej zdrowej rutyny, zaobserwujemy znakomite efekty na naszej skórze, która stanie się widoczne młodsza i zdrowsza. Pamiętajmy jednak, że każdy zabieg detoksykujący oraz dieta oczyszczająca powinny być dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb, co najlepiej skonsultować z zaufanym lekarzem lub innym specjalistą.

Życzymy Wam dużo zdrowia oraz wytrwałości w dążeniu do obranych celów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *